স্বাস্থ্যৰ বাবে, ফুলকবী বৰ লাভজনক!

Fullkobi

ফুলকবী হৈছে এনে এবিধ পাচলি যি সকলো ঘৰতে ব্যৱহাৰ কৰা হয় । এই পাচলি কেৱল শাক বনোৱাতেই নহয় বহুতো সুস্বাদু ব্যঞ্জন প্ৰস্তুত কৰাত ব্যৱহাৰ কৰা হয় । এইটো আমাৰ শৰীৰৰ বাবে বহুত লাভজনক । কেলচিয়াম, ফছফৰাচ, প্ৰ ‘টিন, কাৰ্বোহাইড্ৰেট, ভিটামিন এ, বি, চি, আয়’ ডিন, আৰু পটেচিয়ামেৰে ভৰি থকা ফুলকবী শৰীৰৰ বাবে বহুত উপকাৰী । ইয়াত অধিক পৰিমাণৰ আইৰণ  থাকে । 

ইয়াৰ উপকাৰিতা জানো আহক –

1. ফুলকবী তেজ পৰিষ্কাৰ কৰি ৰখাত বহুত লাভৱান । আপুনি ইয়াক কেঁচা কবি বা ৰস হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে । শৰীৰৰ বাবে বহুত উপকাৰী ।

2. স্বাস্থ্য সমস্যা যেনে যৌথ বিষ, আৰ্থাইটিছ আৰু হাড়ৰ বিষ ব্যৱহাৰ কৰিলে ভাল হয় । কবি আৰু গাজৰ ৰস খালে শৰীৰটো বহুত উপকাৰ হয় । প্ৰায় তিনি মাহ খাব লাগে ।

3 যদি আপুনি ক ‘ লেটিচ, পেটৰ বিষ বা পেটৰ সমস্যা দূৰ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে আপুনি কবি খাবই লাগিব । কবিৰ সেউজীয়া অংশ ভাতৰ পানীত খালে পেটৰ সমস্যা দূৰ হয় ।

4. বন্ধাকবি ব্যৱহাৰ কৰিলে লিভাৰত উপলব্ধ এনজাইমসমূহ কাৰ্য্যকৰী কৰাত সহায় কৰে । ইয়াৰ দ্বাৰা শৰীৰৰ বিষাক্ত পদাৰ্থবোৰ সহজে নোহোৱা হয় ।

5. কবিৰ পাত পিচি সেৱন কৰিলে ডিঙিৰ সমস্যা যেনে ঘোলা, বিষ আদি দূৰ কৰিব পাৰি । ডিঙিৰ সমস্যাৰ পৰা মুক্তি পালে বন্ধাকবিয়ে বহুত লাভৱান হয় ।

6. বন্ধাকবি ব্যৱহাৰ কৰিলে গামৰ বিষ নাইকিয়া হয়, চুইলিং বা তেজ বাহিৰ হয় । ফুলৰ সেউজীয়া পাতৰ ৰসেৰে কুলকুলি কৰিলে বৰ উপকাৰ হয় ।

Leave a comment

%d bloggers like this: