ৰাতিপুৱা নেমুটেঙা দি গৰম পানী খালে কি কি দেহৰ উপকাৰ হৈ জানো আহক

Nemu rakh
যদি কোনোবাই তোমাক সোধে দিনটোৰ আটাইতকৈ স্বাস্থ্যকৰ আৰম্ভণি কি হ ‘ ব? সেয়ে হয়তো আপুনি ক ‘ ব পাৰে ব্যায়াম বা মৰ্ণিং ৱাক, যিটো উত্তম কিন্তু ব্যায়াম আৰু মৰ্ণিং ৱাক কৰাৰ পিছত, যদি আপুনি আপোনাৰ দিনটো স্বাস্থ্যকৰ খাদ্যৰে আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, তেন্তে গৰম পানীত নেমু পানী হৈছে আটাইতকৈ স্বাস্থ্যকৰ বিকল্প । ই কেৱল তোমাক উৎসাহী কৰি ৰাখে এনে নহয় ই তোমাৰ ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰে । 

আহক, খালি পেটত গৰম পানীত নেমু খোৱাৰ উপকাৰিতা কি জানক –

হজমত সহায়ক কৰে
আমি খোৱা খাদ্য খাদ্যৰ পাইপেৰে পাৰ হয় । যেতিয়া আমি ভাল টোপনিৰ পৰা সাৰ পাওঁ, বহুত বাকী থাকে খাদ্যৰ পাইপত লাগি থাকে আৰু গৰম নেমু পানী খালে এই বাসস্থান নাইকিয়া হয় ।
ৰোগ প্ৰতিৰোধ ক্ষমতা বৃদ্ধি হয়
নেমুটেঙাৰ ভিটামিন চি আৰু পটেচিয়ামে ইমিউনিটি বঢ়াবৰ বাবে কাম কৰে । খালি পেটত নেমু পানী সেৱন কৰিলে পুষ্টিৰ শোষণ আৰু ভাল হয় । এনেকৈয়ে পুষ্টিকৰ সম্পূৰ্ণ সুবিধা লব পাৰে গোটেই দিনটো ভালদৰে শোষণ কৰি ।
ওজন কমোৱা কাৰ্যকাৰী
যেতিয়া ওজন কমোৱা হয়, প্ৰথমে গৰম নেমু পানীৰ নাম দিয়া হয় । গৰম নেমুৰ পানীয়ে মেটাবলিজম বঢ়ায় আৰু চৰ্বী জ্বলে যিয়ে ওজন নিয়ন্ত্ৰণ কৰাত সহায় কৰে, ৰাতিপুৱা চাহ বা কফি খালে শৰীৰত কলেষ্টেৰলৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি পায়, লগতে চেনিৰ মাত্ৰাও বৃদ্ধি পায় ।
জিলিকি থকা ছালৰ বাবে –
ক ‘ লাজেন গঠনৰ বাবে নেমুৰ ভিতৰত ভিটামিন চি অপৰিহাৰ্য । ই আপোনাৰ ছাল স্বাস্থ্যৱান কৰি তোলে । ছালৰ যত্নৰ ক্ষেত্ৰত জলবিদ্যুৎ অতি প্ৰয়োজনীয় । ৰাতিপুৱা গৰম নেমু পানী খালে বিষাক্ত দ্ৰব্য বাহিৰ হয় আৰু ছাল উজ্জ্বল হয় ।
মুখৰ গোন্ধ আতৰাওতে
নেমু হৈছে এক প্ৰাকৃতিক মুখৰ ফ্ৰেচনাৰ । সদায় ৰাতিপুৱা নেমু পানী খালে মুখৰ দুৰ্গন্ধ লাহে লাহে নোহোৱা হয় ।
কোষ্ঠকাঠিন্য সমস্যা দূৰীকৰণত সহায়ক
কেই টোপালমান নেমু গৰম পানীৰ লগত খালে পেটৰ বাবে বহুত উপকাৰ পোৱা যায় । নেমু পানী খালে পেটৰ লগত এনেকুৱা সমস্যা হলে আপোনাৰ বাবে বহুত উপকাৰ পোৱা যায় ।

Leave a comment

%d bloggers like this: