অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী তৰুণ গগৈ দেৱৰ দেহাৱসান, অসুস্থ হৈ আছিল

Tarun gogoi

অৱশেষত অসমৰ ৰাজনীতিৰ পিতামহ স্বৰূপ গগৈ ডাঙৰীয়াই সকলােকে কন্দুরাই অনন্ত ধামলৈ গমন কৰিলে
প্রখৰ ৰাজনৈতিক বিচক্ষণতা,মূল্যবােধৰ ৰাজনীতি আৰু খুহুটিয়া স্বভাৱৰ মূখ্যমন্ত্রী হিচাপে তেওঁৰ আদর্শ প্রতিজন অসমীয়াৰ হৃদয়ত অনন্ত কালিলৈ জীয়াই থাকিব ||
অসমৰ প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী, 84 বছৰীয়া তৰুণ গগৈৰ সোমবাৰে মৃত্যু হয় । গুৱাহাটী মেডিকেল কলেজ আৰু চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি হৈ আছিল । 
অসুস্থ হৈ শনিবাৰে ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল । বহুমুখী বিফলতাত ভুগি গগৈক ভেণ্টিলেণ্টৰত লগোৱা হৈছিল । গগৈ 25 আগষ্টত ক ‘ ৰোণা ভাইৰাছত আক্ৰান্ত হৈছিল আৰু পিছদিনা GMCH ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল । ইয়াৰ পিছত 25 অক্টোবৰত চিকিৎসালয়ৰ পৰা ডিচাৰ্জ কৰা হয় । তৰুণ গগৈৰ মৃত্যুত ৰাজনৈতিক জগতত শো’কৰ ছাঁ পৰিছে ।
তৰুণ গগৈৰ বিয়োগত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে  দুখ প্ৰকাশ কৰিছে তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু সমৰ্থকক । পি এম টুইট কৰিছে, ′′ মিষ্টাৰ । অসম তথা কেন্দ্ৰৰ বহুবছৰীয়া ৰাজনৈতিক অভিজ্ঞতা সম্পন্ন তৰুণ গগৈ জী জনপ্ৰিয় নেতা তথা জ্যেষ্ঠ প্ৰশাসক আছিল । এই দুখৰ সময়ত মোৰ সমবেদনা তেওঁৰ পৰিয়াল আৰু সমৰ্থকসকলৰ সৈতে । ঔঁম শান্তি । 
তৰুণ গগৈৰ মৃত্যুত টুইট ৰাহুল গান্ধীৰ, ক ‘ লে-তৰুণ গগৈ এজন প্ৰকৃত কংগ্ৰেছ নেতা আছিল । সমগ্ৰ জীৱন সমগ্ৰ অসমবাসী তথা অসমবাসী ৰাইজক একত্ৰিত কৰাত উৎসৰ্গিত কৰিলে । মোৰ বাবে, তেওঁ এজন মহান নেতা আৰু বুদ্ধিমান শিক্ষক আছিল । মই তেওঁক ভাল পাওঁ আৰু সন্মান কৰোঁ । মই তেওঁক মিছ কৰিম । গৌৰৱ আৰু পৰিয়ালৰ প্ৰতি মোৰ মৰম আৰু সহানুভূতি থাকিল ।
মুখ্য মন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোনোৱাল sir এ কলে অসমৰ জ্যেষ্ঠ কংগ্ৰেছ নেতাক চাবলৈ ডিব্ৰুগড়ৰ পৰা গুৱাহাটী লৈ গৈ থকা বুলি , তাৰ ঘন্টাৰ পিছতহে খবৰ আহিল । CM Sarbanand Sonowal য়ে টুইট কৰিছে, ′′ প্ৰাক্তন CM মাননীয় তৰুণ গগৈ দা গা অসুস্থতাৰ বাবে মই মোৰ সকলো কাৰ্যসূচী বাতিল কৰি ডিব্ৰুগড়ৰ পৰা গুৱাহাটীলৈ গৈ পৰিয়ালৰ লগত থাকিবলৈ গৈ আছো ′′ তেওঁ সদায় মোৰ পিতৃৰ তুল্য । 
অৱশেষত  একাজলি অশ্রুৰে তেওঁৰ বিদেহী আত্মাই শান্তি পাওঁক তাকেই কামনা কৰিলোঁ ৷৷

Leave a Comment

%d bloggers like this: