খালি পেটত গুৰ খাই গৰম পানী খালে এই 6 টা ডাঙৰ বেমাৰ শিপা পৰা নাইকিয়া হৈ যাব

গুৰ বৰ মিঠা আৰু খাবলৈ বৰ সোৱাদলগা । কিন্তু এতিয়াও বহুতে নাজানে গুৰ খোৱাৰ পৰা কি লাভ হয় । আজি আমি আপোনাক ক ‘ বলৈ গৈ আছো যে প্ৰতি দিনে এটুকুৰা গুৰ আৰু এগিলাচ গৰম পানী খালে কি কি বেমাৰ ভাল হয় ।

পেট বাহিৰত ওলোৱা থাকিলে সোমাব

ভিতৰত ডাঙৰ হোৱা পেটটো পালে ৰাতি 2 দশৰ গুৰ খাই গৰম পানী খক । গুৰত পটাচিয়াম, মেগনেচিয়াম, বিটামিন বি আৰু ভিটামিন চি, য ‘ ত অতিৰিক্ত কেলৰি জ্বলোৱাত সহায় কৰে ।

পেটৰ লগত জড়িত সমস্যা

শুৱাৰ আগতে 2 দশৰ গুৰ খাই গৰম পানী খালে পেটৰ সমস্যা দূৰ কৰিব পাৰি । যদি আপুনি ৰাতিপুৱা পেট চাফা নোহোৱাৰ অভিযোগ কৰিছে, তেন্তে এই প্ৰতিশোধবোৰ চেষ্টা কৰক ।

ইনসোমনিয়াৰ সমস্যা দূৰ হ ‘ ব

ৰাতি ভালকৈ নুশুলে আৰু অস্বাভাৱিক অনুভৱ কৰিলে গৰম পানীৰে 1-2 দশৰ গুৰ খাব । গুৰীৰ বিৰোধী হতাশাজনক সম্পত্তিৰ দ্বাৰা গভীৰ টোপনিত লালন পালন কৰাত সহায় কৰিব ।

মুখৰ বেমাৰবোৰ নাইকিয়া কৰি দিয়ে

ৰাতি ইলাইছি খাই গৰম পানী খালে মুখত বেক্টেৰিয়া বাহিৰ হয় যাতে কেভিটি ৰ দৰে সমস্যাৰ পৰা বিৰত থাকে । লগতে মুখৰ গোন্ধও আতৰায় আৰু দাঁতৰ মাচুল সুস্থ থাকে ।

শিলৰ সমস্যা শেষ কৰে

গৰম পানীৰে 1 দশৰ গুৰ খাই শুবলৈ যোৱাৰ আগত , শিল ভাঙি মুত্ৰৰ ৰাস্তাৰ পৰা ওলাই যায় । লগতে গুৰীয়ে বুকুৰ জ্বলা আৰু যৌথ বেদনাৰ পৰা সকাহ দিয়ে ।

চুলি ক্ষয় কম কৰা ।

প্ৰদূষণৰ আক্ৰমণ, চাপ আৰু বেয়া ডায়েট দুৰ্বল চুলি, ৰাতি হোৱাৰ আগত 1এটুকুৰা গুৰৰ লগত 1গিলাচ গ্ৰাম পানী খালে মূৰৰ চুলি সৰা কম কৰে।

1 thought on “খালি পেটত গুৰ খাই গৰম পানী খালে এই 6 টা ডাঙৰ বেমাৰ শিপা পৰা নাইকিয়া হৈ যাব”

Leave a Comment

%d bloggers like this: