ভাৰত আৰু চীনৰ বৰ্ডাৰত কুকুৰাই কণী দিলে, তো সেই কণীটো কাৰ হব, জানক

আশ্চৰ্যকৰ আছিল, ধুতি ফালি ৰুমাল আছিল, IAS interview ত অবাধ প্ৰশ্ন সোধাৰ এই চিৰিজটো নতুন নহয়, ইমান বেয়া প্ৰশ্ন সুধিলে যে এতিয়া চচিয়েল মিডিয়াত মানুহে আনন্দ লৈছে । আপোনালোকেও লব লাগে, কাৰোবাৰ বাপেকৰ চাকৰ অলপ ধেমালি নহয়, যেতিয়াই মন যায়, পৰি থকা সময়ত মজা, গা ধুওতে মজা ।

অংশগ্ৰহণকাৰী সকলৰ পৰা বহুত প্ৰশ্ন সোধা হৈছিল, কিন্তু এটা প্ৰশ্ন ভাৰত-চীন সীমান্তত দাখিল কৰা হৈছিল, য ‘ ত সদায় যুদ্ধ বিৰতি থাকে, এই প্ৰশ্নটোৱে বোমা বিস্ফোৰণ কৰিছে, এই প্ৰশ্নটো শুনি মোৰ লগতে হাজাৰ হাজাৰ মানুহে জপিয়াই পৰিছে, সুখ কে মাৰে কান্দি কান্দি, এজন ফেচবুক ইউজাৰীয়ে এটা সুন্দৰ মন্তব্য কৰিছে মুজফাৰপুৰনো ডট ৱেব পেজটোত, মই ভাবো তেওঁ আপোনালোক সকলোকে জনোৱা উচিত । আদৰ্শ শুক্লাই লিখিছে –

হে বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডৰ মহান প্ৰাণী, বিশ্ববাসীৰ কল্যাণৰ বাবে, আপোনাৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ ।

এই খবৰটো পাই তিনিওজনৰে প্ৰাণীৰ মাজত প্ৰতিযোগিতা আৰম্ভ হৈছে যে পৃথিৱীৰ কোনবোৰ প্ৰাণীয়ে এই বাতৰি পৰিবেশন কৰিব । মানৱ কল্যাণৰ এই শতিকাত এই বাতৰিয়ে শ্ৰেষ্ঠ স্থান দখল কৰে । আগলৈও এনেদৰে খবৰ দি আমাক আশীৰ্বাদ দি থাকক । এই অতিপ্ৰাকৃতিক খবৰটো শুনি তিনিওখন জগততে সুখ আছে । পুৰুষ-মহিলা, সুৰা-অসুৰ, দেৱতা, পুৰুষ, মুনি গন্ধৰ্ব সকলো সুখী, সমগ্ৰ বিশ্বব্ৰহ্মাণ্ডতে উদ্যম আছে । দৈৱকী বন্তি জ্বলোৱা হৈছে । বিশ্বৰ কল্যাণৰ কাৰণে এনেকুৱা খবৰ দি থাকক যাতে এনেকুৱা তথ্য পাই জগতখন উজলি থাকে । ইমান গুৰুত্বপূৰ্ণ তথ্য দিয়াৰ বাবে ধন্যবাদ । আজি এই তথ্য নিদিয়া হ ‘লে দেৱৰাজ ইন্দ্ৰৰ সিংহাসন কপি গ’ ল হয়, ভূমিকম্প আহিল হয় । এই বাতৰিটো দেখুৱাই আপুনি সমগ্ৰ মানৱ জাতিক ডাঙৰ উপকাৰ কৰিছে ।

ইয়াৰ বাবে আপোনাক অশেষ ধন্যবাদ ।

পিছে আমিও এই প্ৰশ্নৰ উত্তৰ বিচাৰি আছো, হয়তো এই বিষয়টোত ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ বৈঠক হব, আৰু তাৰ পিছত কণীৰ ওপৰত ৰায়দান কৰিব, সিদ্ধান্ত লব । মই ভাবো এই গুৰুত্বপূৰ্ণ কণীটো সংগ্ৰহালয়ত ৰাখিব লাগে কোটি কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ । কিন্তু পুনৰ প্ৰশ্ন হয় যে এই কণীটো কোন দেশৰ সংগ্ৰহালয়ত ৰাখিব? কিবা উত্তৰ থাকিলে কমেন্ট কৰি উত্তৰ দিব পাৰে । তুমি বহুত আশীৰ্বাদ পাব ।

Leave a Comment

%d bloggers like this: